restauracja włoska Bianca Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Pośród wielu opcji, które oferuje europejska sztuka kulinarna na główną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie posiłki

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. menu restauracji Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, piada i liczne desery – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *