Przygotowanie do ciąży

Coraz to więcej kobiet, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

niefarmakologiczna terapię NTM moczu

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niezmiernie ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia przynoszą w owym czasie poprawniejsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie istotną kwestią są również treningi oddechowe, które wypada następnie jak z reguły powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle błyskawicznie pozwala ona wrócić do normy i czuć się dobrze. Dużo pacjentek myśli, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *