Italian Cuisine Krakow

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy makarony. Bardziej wrażliwi goście próbują równie pyszne dania obiadowe – canelloni, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się też mniej znane włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz potrawy z różnych miejsc Włoch. W dobrej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad w charakterze włoskim bez wyjątku musi obejmować też wino. Lampka czerwonego wina to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. restauracja włoska Bianca Kraków Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz marsala z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać szeroką kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *